Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=євреї у Другій світовій війні<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гончаренко О.М.
Назва : До питання про участь місцевого населення у порятунку євреїв на території райхскомісаріату України (1941-1944 рр.)
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2010. - № 1. - С. 128-141
Примітки : Бібліографія : С.140-141 : 48 назв. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(477)"1941/1944"
ББК : 63.3(4Укр)6
Предметні рубрики: Історія, 1941-1944 рр.
История, 20 ст.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Анотація: У статті розглядаються проблеми, пов'язані з участю місцевого українського населення в порятунку євреїв - жертв нацистського окупаційного режиму (1941-1944 рр.)
Перейти к внешнему ресурсу: ДО ПИТАНЯ ПРО УЧАСТЬ МІСЦЕВОГО НАСЕЛЕНЯ
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Вергунов, Віктор (професор; директор Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки НА аграрних наук України)
Назва : "Дернівська" історія Другої світової війни, або "біда - пісок гарячий!"
Місце публікування : Історичний журнал. - К.: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2010. - № 1-3. - С. 38-45
Примітки : Бібліографія : С.45 : 6 назв. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(477)"19"
ББК : 63.3(4Укр)6
Предметні рубрики: Історія, 1941-1945 рр.
История, 1941-1945 рр.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Київська область
Киевская область
Дернівка
Анотація: Розглянуто окремий епізод Другої світової війни, а саме - нарративна історія села Дернівка Київської області, в якому проживали на той час родичі автора статті. Сама стаття присвячена такому подвигу родини, як переховування євреїв від німецьких окупантів.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дубик М. Г.
Назва : Міжнародна конференція "Примусова праця у гітлерівській Європі"
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2010. - № 6. - С. 217-218
Примітки : В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94
ББК : 63
Предметні рубрики: Історія, 1941-1945 рр.
История, 1941-1945 гг.
Анотація: У статті мова йде про Міжнародну наукову конференція, яка відбулась 8-10 листопада 2010 р. в Берліні. На ній було представлено результати підтриманих проектів, зроблено спробу показати примусову працю як транснаціональний досвід в історії континенту.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Щупак І. Я.
Назва : Уроки Голокосту в українській історичній науці та освіті: від наративу до осмислення й постановки суспільного питання про покаяння (до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру)
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2016. - № 4. - С. 152-172 (Шифр У3/2016/4)
Примітки : Примітки посторінкові : 133 назви. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)"194"
ББК : 63.3(4Укр)6
Предметні рубрики: История Украины
Історія України
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): бабин яр--геноцид евреев--голокост--евреи в украине--вторая мировая война--друга світова війна--євреї в україні--євреї у другій світовій війні--евреи во второй мировой войне--историография холокоста--історіографія голокоста--нацистский геноцид--нацистський геноцид--немецкая оккупация--німецька окупація--покаяние--покаяння--политика памяти--політика пам'яті--украина в годы немецкой оккупации--украинская историография
Анотація: Розглядається характер Голокосту як універсального та безпрецедентного явища, його місце в українській історіографії від часів Другої світової війни до сьогодення, визначено актуальні проблеми наукового вивчення Голокосту в сучасній Україні.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Щупак, Ігор (кандидат історичних наук; учитель-методист)
Назва : Уроки Голокосту в українській історичній науці та освіті: від наративу до осмислення й постановки суспільного питання про покаяння (до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру)
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2016. - № 5. - С. 176-201 (Шифр У3/2016/5)
Примітки : Примітки посторінкові : 135 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)
ББК : 63.3(4Укр)
Предметні рубрики: Історія
История
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): бабий яр--бабин яр--велика вітчизняна війна--велика вітчизняна війна на україні--великая отечественная война--великая отечественная война на украине--вторая мировая война--вторая мировая война и украина--геноцид--голокост--друга світова війна--друга світова війна і україна--евреи во второй мировой войне--еврейский вопрос--євреї у другій світовій війні--єврейське питання--знищення євреїв--историческая наука--история исторической науки--история украины--історична наука--історія історичної науки--історія україни--покаяние--покаяння--политика памяти--політика пам'яті--праведники народів світу--праведники народов мира--украинская историография--украинская историческая наука--українська історична наука--українська історіографія--уничтожение евреев--холокост--шоа
Анотація: Розглядається характер Голокосту як універсального та безпрецедентного явища, його місце в українській історіографії від часів Другої світової війни до сьогодення, визначено актуальні проблеми наукового вивчення Голокосту у с учасній Україні. Аналізуються особливості Голокосту на окупованій території України та його періодизація. Висвітлено хід реалізації «остаточного вирішення єврейського питання» на українських теренах, трагічним символом чого став Бабин Яр. Окремо розглянуто ставлення місцевого населення до знищення євреїв. Особливу увагу приділено українським праведникам народів світу. Охарактеризовано основні форми єврейського опору Голокосту. Розглянуто також вивчен ня історії цього явища у системі освіти нашої країни. Порушується питання про покаяння в українському суспільстві та осягнення уроків Голокосту.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)