Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=російсько-польські відносини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Даниляк П. Г. (дослідник історії Поділля)
Назва : Тадеуш Чацький та його роль у розвитку освіти на Правобережній Україні
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2009. - № 2. - С. 51-66 (Шифр У3/2009/2)
Примітки : Бібліографія : С.65-66 : 61 назва
УДК : 94(477)"17/18"
ББК : 63.3(4Укр)
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Україна
Волинь
Поділля
Польща
Анотація: Ім'я польського освітньо-культурного діяча Тадеуша Чацького (1765-1813) головним чином пов'язується із заснуванням гімназії у Кременці, яка згодом стала основою Київського університету св. Володимира. Робиться спроба показати всю багатогранну діяльніс ть неординарної постаті Тадеуша Чацького, особливо його діяльність на посаді першого інспектора шкіл Волинської, Подільської та Київської губерній; подано огляд історії просвіти у Південно-західному краї Російської імперії, зважаючи на специфіку росій сько-польських стосунків кінця 18 - початку 19 ст.
Примірники :ЧЗНЛ(1)
Вільні : ЧЗНЛ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мальченко, Олег
Назва : Гармати європейського виробництва на озброєнні Києва останньої чверті XVII століття
Місце публікування : Київська старовина: Науковий історико-філологічний журнал. - К.: Журнал Київського славістичного ун-ту, 2010. - № 5. - С. 3-16
Примітки : Бібліографія : С.11-16 : 72 назви. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(477)"167"
ББК : 63.3(4Укр)4
Предметні рубрики: Історія, 17 ст.
История, 17 ст.
Географіч. рубрики: Західна Європа
Западная Европа
Річ Посполита
Речь Посполитая
Польща
Польша
Україна
Украина
Россия
Росія
Анотація: Автор статті вивчає особливості та епіграфіку на європейських полкових гарматах київської фортеці з метою дослідження відносин Росії з Річчю Посполитою, коли після війни 1654-1667 рр. царський уряд зайнявся реформуванням армії й артилерії. Росія здійснювала замовлення гармат у країнах Західної Європи (посередником виступав, зокрема, Іоганн фон Горн). Це замовлення зіграло свою роль у майбутніх геополітичних іграх, зробило можливим Андрусівський договір 1667 року, за яким Росія повернула Смоленськ, закріпила за собою Лівобережну Україну з Києвом. Це означало, що Європі все більше й більше доводилося рахуватися з "московітами".
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Земський, Юрій (кандидат історичних наук; доцент; докторант Інституту української археографії та джерелознавства)
Назва : Український національний рух у перші роки правління Олександра ІІ
Місце публікування : Київська старовина. - Київ: Журнал Київського славістичного ун-ту, 2011. - № 4. - С. 67-96
Примітки : Бібліографія : С.88-96 : 112 назви. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)"185"
ББК : 63.3(4Укр)5
Предметні рубрики: Історія, 19 ст.
История, 19 ст.
Анотація: Розглядається розвиток українського національного руху у перші роки правління Олександра ІІ. Відстежується діяльність українофілів у контексті польсько-російського протистояння за свої національно-політичні амбіції. Визначаються фактори, які зумовили появу Валуєвського циркуляра.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Федорук Я. О.
Назва : Українська проблематика на віленських переговорах між Річчю Посполитою та Росією восени 1656 р.
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2012. - № 5. - С. 52-64 (Шифр У3/2012/5)
Примітки : Примітки посторінкові : 48 назв
УДК : 94(477)"1656"
ББК : 63.3(4Укр)4
Предметні рубрики: Історія, 17 ст.
История, 17 ст.
Географіч. рубрики: Річ Посполита
Речь Посполитая
Роcія
Россия
Україна
Украина
Литва
Анотація: Досліджується українська проблематика під час переговорів між Річчю Посполитою та Москвою у с. Немежі під Вільном, що тривали з 22 серпня до 3 листопада 1656 р. На ці перемовини гетьман Б. Хмельницький відправив своїх послів на чолі з сотником Р. Гапо ненком, видавши їм у Чигирині інструкцію від 5 серпня (н. ст.). По прибутті до російського табору під Ригою 11 вересня Р. Гапоненка було затримано приблизно на два - три тижні. Вирушити до Вільна йому дозволили в період між 23 і 29 вересня, а на місц е переговорів він прибув лише 4 жовтня. Однак у цей час, коли М. Одоєвський зробив перші кроки до припинення дискусій про українсько-польський кордон (після десятого засідання, 30 вересня), присутність українських послів породила великі непорозуміння я к у московському, так і в польсько-литовському таборах. Р. Гапоненко та його супутники взяли участь у роботі на початку засідання, яке відбулося 16 жовтня, проте невдовзі на вимогу М. Одоєвського змушені були покинути намет. Після цього до інших сесій їх уже не допустили. Головною причиною такої ситуації стали кардинальні розбіжності української й московської політики щодо відносин із польським королем. Простежується також еволюція ідеї щодо поділу України по Дніпру, перші документальні згадки про яку зустрічаються в листуванні вищого духівництва Речі Посполитої від середини вересня 1656 р. На початку жовтня ця думка була вже сформульована як офіційний наказ Яна Казимира польсько-литовським комісарам під Вільном.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Усенко П. Г.
Назва : Життєвий подвиг Зигмунта Сераковського (до 150-річчя повстання 1863 р.)
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2013. - № 5. - С. 100-116 (Шифр У3/2013/5)
Примітки : Примітки посторінкові : 100 назв
УДК : 94(477)"1863"
ББК : 63.3(4Укр)5
Предметні рубрики: Історія, 19 ст.
История, 19 ст.
Географіч. рубрики: Російська імперія
Российская империя
Україна
Украина
Польща
Польша
Анотація: Висвітлюється життєвий шлях одного з керівників антиімперського постання, яке відбулося у 1863 р. в Польщі, Литві, Білорусі та у правобережній Україні, - Зигмунта Сераковського. Значну увагу приділено його взаєминам із Т. Шевченком.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)