Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=поверхнева кислотність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Uklein A. V., Diyuk V. E., Grishchenko I. M., Kozhanov V. O., Lisnyak V. V., Multian V. V., Budnyk P. I., Gayvoronsky V. Ya.
Назва : Correlation of the photoinduced total transmission with the decree of survace functionalization of carbon materials obtained from natural renewable sources
Місце публікування : Український фізичний журнал: науковий журнал/ Національна академія наук України, Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України. - К., 2016. - Т. 61, № 10. - С.869-878: рис. 3, табл. 3 (Шифр У7/2016/61/10)
Примітки : Бібліогр.: с. 876-877 (41 назва)
УДК : 53 + 539
Предметні рубрики: Фізика
Физика
Физическая оптика
Фізична оптика
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): carbons--surface acidity--oxidation--nonlinear optical response --атоми вуглецю--поверхнева кислотність--окислення--нелінійний оптичний відгук--пікосекундне лазерне випромінювання--поверхня брунауера-еммета-тейлора--брунауера-еммета-тейлора поверхня--утворення карбоксильних, ангідридних і лактонних та фенольних поверхневих груп--атомы углерода--поверхностная кислотность--окисление--нелинейный оптический отклик--пикосекундное лазерное излучение--образования карбоксильных, ангидридных и лактонном и фенольных поверхностных групп
Анотація: Вперше було застосовано швидкий безконтактний метод, який базується на самовпливі пікосекундного лазерного випромінювання на довжині хвилі 1064 нм, для характеризації оптично густих пористих шарів об'ємних частинок карбонових матеріалів (КМ), що отримані з лігноцелюлозної сировини. Показано, що окислювальна обробка призводить до зменшення площі поверхні Брунауера-Еммета-Тейлора (Sbet) від 9,52 • 10[[p]]5[[/p]] м[[p]]2[[/p]]/кг до 2,73• 10[[p]]5[[/p]] м[[p]]2[[/p]]/кг, яка відбувається за рахунок руйнування частини вуглецевої матриці та формування нових О-вмістних поверхневих груп. Найбільш ефективним окиснювачем виявлено концентровану HNO[[d]]3[[/d]] 30 мас.%, яка приводить до найефективнішого утворення карбоксильних, ангідридних і лактонних та фенольних поверхневих груп. Концентрацію таких функціональних груп було визначено в динамічній атмосфері аргону за допомогою термогравіметричного аналізу (ТГ) термопрограмованої десорбції, що поєднується із ІЧ (ТПД-ІЧ) спектроскопією. Кислотність поверхні, яка визначалася за даними титрування за Бьомом, добре узгоджується із даними ТГ-ТПД-ІЧ досліджень. Підвищення гідрофільності поверхні дозволяє застосувати вуглецеву матрицю для ковалентного зв'язування біолігандів, амінокислот, їх похідних та протеїнів з кисневмісними функціональними карбоксильними групами. Отримані значення ефективності фотоіндукованого поглинання Im(Xc[[p]](3)[[/p]]) ~ 10[[p]]-16[[/p]] м[[p]]2[[/p]]/В добре збігаються з відповідними для нанорозмірних КМ. Показано, що відношення Іm(Xc[[p]](3)[[/p]])/Sbet є майже сталим у межах експериментальної похибки. Це вказує на певну кореляцію міжабсорбційним нелінійно-оптичним відгуком та питомою поверхнею КМ. Ми пропонуємо використати Іm(Xc[[p]](3)[[/p]]) як параметр якості карбонових матеріалів в процесі їх окиснення. Окиснення є типовим початковим кроком найпоширеніших методів функціоналізації КМ для біомедицинських застосувань.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)