Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=особисті підсобні господарства<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 338.43
Автор(и) : Прокопа, Ігор (член-кореспондент НААН; ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"), Крисанов, Дмитро
Назва : Селянські господарства в Україні: генезис, сучасні виклики та домінанти розвитку
Місце публікування : Економіст: науково-практичний журнал/ Засновник: фірма "Колегіум". - К, 2013. - № 11. - С. 6-10: табл. (Шифр Е5/2013/11)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
УДК : 338.43
ББК : 65.32
Предметні рубрики: Економіка
Економіка сільського господарства, 1990-2012 рр.
Экономика
Экономика сельского хозяйства, 1990-2012 гг.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Анотація: Проведено ретроспективний аналіз еволюції селянських господарств начинаючи з 30-х років, які особливо відчутно трансформувалися в процесі проведення аграрної та земельної реформ, а також їх ролі в забезпеченні продовольчої безпеки України. Розкрито диференціацію селянських господарств за масштабами землекористування й виконання функцій з вирощування продовольчої сировини для власного споживання та з метою товарного виробництва. Висвітлено роль сільськогосподарської кооперації в забезпеченні підтримки селянських господарств і зроблено висновок щодо гальмуючих чинників її розвитку в сільський місцевості. Систематизовано проблеми й виклики, що виникли на нинішньому етапі в процесі глобалізації та реалізації євроінтеграційних прагнень України, розроблено пропозиції щодо мінімізації й подолання їх негативних наслідків, а також нарощування масштабів і диверсифікацій сільськогосподарського виробництва з урахуванням зарубіжного досвіду. Розкрито напрями, способи, форми господарювання й види продуктової спеціалізації, які необхідно запровадити й активно використати з метою розширення участі селянських господарств у задоволенні потреб споживачів у якісній та безпечній сільськогосподарській сировині й харчовій продукції.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рибак Я. Я. (молодший науковий співробітник Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки")
Назва : Рівень розвитку молочарських кооперативів в Україні. Ринок молока
Серія: Економічні проблеми розвитку галузей та видів економічної діяльності
Місце публікування : Формування ринков. відносин в Укр: Збірник наукових праць/ Науково-дослідний економіч. ін.-т Мін.-ва економіки та з питань європ. інтеграції Укр. - Киiв, 2017. - № 6. - С. 54-61: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕКА
УДК : 631.115.8
ББК : 65.325.2(4УКР)в7-80
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Экономика сельского хозяйства, 2000-2016 гг.
Економіка сільського господарства, 2000-2016 рр.
Экономическая концентрация
Економічна концентрація
Географіч. рубрики: Украина
Україна
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): агропромышленный комплекс--агропромисловий комплекс--апк--экономика животноводства--економіка тваринництва--заготовительно-сбытовые кооперативы--заготівельно-збутові кооперативи--занятость сельского населения--зайнятість сільського населення--информационные технологии--інформаційні технології--кооперативное образование--кооперативна освіта--кооперативы молочников--молочарські кооперативи--личные подсобные хозяйства--особисті підсобні господарства--домохозяйства--домогосподарства--материально-техническая база домохозяйств--матеріально-технічна база домогосподарств--мелкотоварные производители--дрібнотоварні виробники--продовольственная безопасность--продовольча безпека--ринок молочной продукции--ринок молочної продукції--сельское население--сільське населення--сельскохозяйственные обслуживающие кооперативы--сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи
Анотація: Вивчено сучасний стан розвитку молочарських кооперативів та ринку молочної продукції в Україні. Досліджено основні проблеми на шляху розвитку заготівельно-збутових кооперативів, проаналізовано ринкове середовище щодо заготівлі і збуту молока та молочної продукції від господарств населення. Обґрунтовано необхідність розвитку молочарських кооперативів в Україні та їхнє значення в забезпеченні зайнятості сільського населення, розвитку економічної і соціальної складової на селі. Відзначено важливо роль кооперативів що стосується питань продовольчої безпеки країни. Запропоновано напрямки та механізми розвитку молочарських кооперативів: заходи інформаційного просвітництва серед сільського населення; спрямованість молочарських кооперативів на вирішення низки складностей пов'язаних з виробництвом молока в господарствах населення (кооперативні пасовища, штучне осіменіння та ветеринарний догляд; створення власного кормовиробництва); залучення до співпраці органів влади, проекти міжнародної підтримки, навчальні та наукові заклади.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Саблук, Ганна Іванівна (старший науковий співробітник відділу соціально-економічного розвитку сільських територій; Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки")
Назва : Безробіття на селі - кризова невизначеність для сільської жінки
Місце публікування : Економіка АПК: міжнародний науково-виробничий журнал / Засновник: Міністерство сільського господарства і продовольства України : К., 2018. - № 4. - С. 34-41: табл.
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 338.43
ББК : 65.32
Предметні рубрики: Економіка
Экономика
Економіка сільського господарства
Экономика сельского хозяйства
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): сільське господарство--сельское хозяйство--аграрна сфера--аграрная сфера--сільська місцевість--сельская местность--сільське населення--сельское население--сільські жінки--сельские женщины--жінки-селянки--женщины-крестьянки--безробіття на селі--безработица на селе--міграційний рух--миграционное движение--грошові доходи домогосподарств--денежные доходы домохозяйств--грошові витрати домогосподарств--денежные расходы домохозяйств--особисті підсобні господарства--личные подсобные хозяйства--демографічне навантаження--демографическая нагрузка
Анотація: Висвітлено небажану картину соціальної дійсності життєвого рівня селян, коли втрачено місце прикладання праці, через що сільське населення позбулося відповідних доходів. Доведено, що безробіття досягло своєі гостроти, і це є основною проблемою, пов'язаною із розвитком сільських територій, адже питання зайнятості сільського населення є першочерговим. Дана характеристика нинішнього сільського життя, де особливо потерпають від безробіття сільські жінки, як наслідок, їхні сім'ї. Обґрунтовано необхідність створення передумов для сталого розвитку сільських територій, що приведе до покращення житлових умов селян завдяки розвитку соціальної та інженерної інфраструктури села. Велика надія покладається на сприяння і стимулювання до створення нових робочих місць, умов для навчання та перекваліфікації осіб. Адже в умовах, що склалися, сільська жінка почуває себе незахищеною з боку держави, непотрібною для суспільства, а тому її життєві кроки - в кризовій невизначеності.
Перейти к внешнему ресурсу: текст статьи
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)