Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Каталог книг (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=науковий менеджмент<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 338.24
Автор(и) : Морозов, Олександр (доктор економічних наук; заслужений діяч науки і техніки України), Шевченко, Микола
Назва : Деякі особливі елементи теорій менеджменту щодо управління соціально-економічними системами за правилами "спільних цілей"
Місце публікування : Економіст: науково-практичний журнал/ Засновник: фірма "Колегіум". - К, 2017. - № 10. - С. 19-23: рис.
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 338.24
ББК : 65.291.2
Предметні рубрики: Економіка
Экономика
Менеджмент
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): соціально-економічні системи--правила спільних цілей--економічне моделювання--науковий менеджмент--теорії менеджменту--системне мислення--социально-экономические системы--правила общих целей--экономическое моделирование--научный менеджмент--теории менеджмента--системное мышление
Анотація: Аналіз деяких особливих елементів теорій менеджменту вказує на те, що на певному етапі свого розвитку ці елементи були певними метафорами. Спочатку система для управління розглядалась як «машина», і відповідно науковий менеджмент був спрямований на вивчення механіки цієї машини і способів збільшення Ті ККД. Потім у системах побачили «живий організм», і стали з'являтись моделі, що були побудовані на основі збігу організму та системи: життєві цикли, виживання, еволюція, розширення сфер впливу тощо. В епоху кібернетики в системах виявили «мізки». Нині соціально-економічні системи частіше за все розглядаються як «політичні системи». На кожному етапі розвитку соціально-економічних систем використання певних метафор дозволяє поглянути на ці системи з різних боків і під різними кутами, щоб з 'ясувати їх головні цілі. Метафори дозволяють підштовхнути мислення менеджменту до пошуку збігів та аналогій, зокрема правил «спільних цілей» та нового «образу світу».
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Садова, Ул'яна Ярославівна (доктор економічних наук; професор, завідувач відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»)
Назва : Соціальні пріоритети регіональної політики України у ретроспективах наукової спадщини М. І. Долішнього
Місце публікування : Регіональна економіка: Науково-практичний журнал. - Львів: "Регіональна економіка", 2016. - № 2. - С. 13-17. - ISSN 1562-0905. - ISSN 1562-0905
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. 16-17. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 33(091)
Предметні рубрики: Економіка
Економічна історія
Экономика
Экономическая история
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): наукові школи--науковий менеджмент--трудовий потенціал--соціальний розвиток--регіональна політика--научные школы--научный менеджмент--трудовой потенциал--социальное развитие--региональная политика--вчені-економісти--учёные-экономисты--научная деятельность--наукова діяльність--наукові читання--научные чтения
Анотація: Вказано на високу актуальність започаткування у межах Фестивалю науки наукових читань пам’яті М. І. Долішнього. Акцентовано увагу на різносторонніх наукових інтересах ученого-економіста, академіка. Зазначено, що соціальна проблематика регіональної політики, зокрема сфера праці та зайнятості, культурно-освітнього та наукового менеджменту стала визначальною у становленні Мар 'яна Івановича як науковця. Наведено конкретні підтвердження його творчих здобутків у царині економіки праці та зайнятості, наголошено на значимості ідей культури, а також регіональних чинників відтворення людини праці. Підкреслено, що М. І. Долішній одним з перших серед своїх соратників пропустив через себе перехід від «матеріальної» до «інтелектуальної» економіки знань. Наведено висновки, до яких підійшов Мар 'ян Іванович за результатами аналізу проблем, пов 'язаних з низьким рівнем інноваційної культури працівників. Сформульовано схему нарощування власного потенціалу М. І Долішнього як особистості (духовного, соціального, фізичного). Наголошено, що одним зі специфічних світів ученого була сфера наукового менеджменту. Висловлено слова вдячності за величезну його роботу на благо вітчизняної науки і освіти.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)