Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=конституционные правоотношения<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єзеров А. (кандидат юридичних наук; доцент кафедри конституційного права (Одеська національна юридична академія))
Назва : Конституційна конфліктологія як перспектива доктринальна концепція.
Місце публікування : Право України: юридичний журнал/ загальнодержавне періодичне видання: ТОВ"Видавничий Дім " Ін Юре", 2009. - № 6. - С. 167-174 (Шифр П5/2009/6)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Право
Конституційне право
Право
Конституционное право
Географіч. рубрики: Україна
Анотація: Про конституційну конфліктологію.
Примірники :ЧЗНЛ(1)
Вільні : ЧЗНЛ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.04
Автор(и) : Денисова О.С. (кандидат юридичних наук; доцент; начальник кафедри конституційного та міжнародного права), Денисова М.М.
Назва : Конституційно-правовий вимір категорії регіоналізму
Місце публікування : Митна справа: науково-аналітичний журнал з питань митної справи та зовнішньоекономічної діяльності; фахове видання/ Гол. ред. Ківалов С.В. - Одеса: Одеська національна юридична академія, 2013. - № 1. - С. 43-50
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.04
Предметні рубрики: Регіональна економіка
Региональная экономика
Анотація: Здійснено аналіз сучасної політичної та правничої доктрини з питань регіоналізму. Надано визначення тих особливостей зазначеного феномену, які впливають на еволюцію системи сучасних правовідносин. Встановлено місце та роль регіоналізму у системі конституційно-правових цінностей. Авторами дійдено до висновку про те, що регіоналізм є об'єктивним явищем, що виникло як у національних, так і міжнародних відносинах, пов'язаних із економічною та політичною розбудовою суспільства. Враховуючи, що регіоналізація та регіоналізм як її втілення впливають на статус, місце та можливості різних суб'єктів конституційних відносин (держави, регіонів, громад, етнічних груп), вони є складовою частиною сучасної конституційно-правової реальності.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 67.400(4УКР)г
Автор(и) : Кравчук В.М. (кандидат юридичних наук; доцент кафедри теорії та історії держави і права Східноукраїнського національного університету ім. Лесі Українки)
Назва : Загальні засади конституційної правосуб'єктності суддів в Україні
Серія: Конституційне право
Місце публікування : Бюлетень Міністерства юстиції України: Офіційне видання. - Київ, 2013. - № 12. - С. 105-111
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 67.400(4УКР)г
Предметні рубрики: Право
Конституционное право
Конституційне право
Географіч. рубрики: Украина
Україна
Анотація: Визначаються загальні положення конституційної правосуб'єктності та її складові. Сформульовано дефініцію "конституційна правосуб'єктність судів", визначено її зміст. Підкреслюється, що конституційна правосуб'єктність є основним, базовим елементом конутитуційно-правового статусу судді. Саме вона зумовлює можливість судді бути учасником конституційних правовідносин та визначає обсяг його прав та обов'язків.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 67.400.1(4УКР)в6
Автор(и) : Селіванов А.О. (доктор юридичних наук; професор; академік НАПрН України; постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України; завідувач відділу зв'язків з органами правосуддя апарату Верховної Ради України)
Назва : Доктрина компетенції конституційного правосуддя в Україні : повнота і дієвість
Серія: Вітчизняні конституційні та адміністративно-правові доктрини. Конституційно-правова доктрина
Місце публікування : Право України: Юридичний журнал/ Міністерство юстиції України (Киiв). - Київ, 2013. - № 12. - С. 111-121. - ISSN 0132-1331 (Шифр П5/2013/12). - ISSN 0132-1331
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
ББК : 67.400.1(4УКР)в6
Предметні рубрики: Право
Конституционное право
Конституційне право
Географіч. рубрики: Украина
Україна
Анотація: У науково-теоретичному узагальненні здійснено аналіз конституційно-судової практики і застосування повноважень Конституційного Суду України, сформульовані критерії його виключної компетенції. Доктрина охоплює не тільки аксіологію праворозуміння конституційного контролю, а й компетенцію офіційного тлумачення Судом норм Конституції та законів України, що підтверджує особливу роль конституційного правосуддя в житті держави та суспільства. Авторський аналіз судової практики особливе значення приділяє предмету конституційного контролю і необхідності його розширення на всі сфери конституційних правовідносин, які спрямовані на захист прав і свобод людини, конституційного устрою, народовладдя, забезпечення соціальної функції держави та інших конституційних цінностей, які є пріоритетними в конституційному праворозумінні.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 67.400г
Автор(и) : Берназюк, Ян Олексадрович (доктор юридичних наук; професор кафедри теорії, історії та конституційного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі)
Назва : Методологія проведення наукових досліджень у сфері конституційного права : визначення основних завдань
Місце публікування : Право України: Юридичний журнал/ Міністерство юстиції України (Киiв). - Київ, 2014. - № 11. - С. 136-144. - ISSN 0132-1331 (Шифр П5/2014/11). - ISSN 0132-1331
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 67.400г
Предметні рубрики: Право
Конституционное право
Конституційне право
Анотація: Визначено основні завдання, які стоять перед методологією проведення наукових досліджень у сфері конституційного права на сучасному етапі. До них належить формування постпозитивістського інструментарію дослідження конституційно-правових явищ, інститутів та відносин. Ці завдання також передбачають підвищення ефективності використання знань, отриманих іншими науками, а також забезпечення відповідності методології конституційного права сучасним світовим тенденціям і глобальним викликам. Крім того, методологія конституційного права повинна гарантувати практичну орієнтованість наукових досліджень та збереження тенденції до спрямування відповідних праць саме на людину, гарантування її прав та свобод (гуманізацію українського конституціоналізму).
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)