Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Каталог книг (3)Каталог книг НМетАУ (до 2022 року) (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=князья<.>
Загальна кількість знайдених документів : 37
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-37 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іщенко О. С.
Назва : Візантійська спадщина Володимира Мономаха в історичній пам'яті
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2016. - № 1. - С. 21-37 (Шифр У3/2016/1)
Примітки : Примітки посторінкові : 81 назва. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)"09/10"
ББК : 63.3(4Укр)
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Київська Русь
Киевская Русь
Візантія
Византия
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): византийские традиции--византийское влияние--византийское наследство--візантійська спадщина--візантійські традиції--візантійський вплив--историческая память--історична пам'ять--князі київської русі--князья киевской руси
Анотація: Розглядаються різноманітні зв'язки великого князя київського Володимира Мономаха з Візантією, їх осмислення в контексті ідеї візантійської спадщини в московській суспільно-політичній думці XV-XVI ст. Аналізується спорідне-н ість князя по материнській лінії з візантійським імператорським домом, дані письмових і матеріальних джерел про близькість Володимира Всеволодовича до візантійського суспільства й культури, його політичні та військові взаємові дносини з імперією. Робиться висновок про те, що саме завдяки цим, переосмисленим в історичній пам'яті зв'язкам, Володимира Мономаха й було обрано на роль символу російської монархічної влади, рівної за статусом владі віз антійських імператорів.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іщенко О. С.
Назва : Володимир Мономах в українській історичній пам'яті
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К., 2015. - № 1. - С. 11-25
Примітки : Примітки посторінкові : 77 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕКІ
УДК : 94(477)
ББК : 63.3(4Укр)
Предметні рубрики: Історія, 9-11 стст.
История, 9-11 стст.
Географіч. рубрики: Давня Русь
Древняя Русь
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): историческая память--исторический миф--история украины іх - хі вв.--історична пам'ять--історичний міф--історія україни--князі київської русі--князья киевской руси--национальная идентичность--национально-историческая память--національна ідентичність
Анотація: Розглядається образ великого київського князя Володимира Всеволодовича в українській історичній пам'яті з початку 17 ст. до нашого часу. Простежуються шляхи розвитку уявлень про цю історичну постать та їх вплив на процеси національно-культурної самоід ентифікації українців.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Арістов В. Ю. (аспірант Інституту історії України НАНУ)
Назва : Любецька битва 1016 р. в ранньому літописанні (до дискусії навколо ідеї О. О. Шахматова)
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2013. - № 1. - С. 147-164 (Шифр У3/2013/1)
Примітки : Примітки посторінкові : 72 назви
УДК : 94(470+571)"1016"
ББК : 63.3(2)
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Київська Русь
Киевская Русь
Давня Русь
Древняя Русь
Анотація: На основі критичного аналізу історіографії та найдавніших літописних текстів ("Повісті временних літ" і Новгородського першого літопису старшої рекдакції) здійснено спробу перевірки основних ідей щодо співвідношення двох версій оповіді про Любецьку битву між Ярославом та Святополком. Можемо стверджувати, що старший варіант опису битви з'явився не раніше, ніж у "Повісті временних літ". В укладеному у другій половині 13 ст. Новгородському літописі версію Початкового літопису перероблено, проте не використано інших писемних джерел.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Арістов, Вадим Юрійович (аспірант сектору досліджень з історії Київської Русі Інституту історії України НАНУ)
Назва : Раннє літописання про уличів, древлян і Свенельда (до дискусії навколо ідей О. О. Шахматова)
Місце публікування : Український історичний журнал: науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2011. - № 6. - С. 172-182
Примітки : Бібліографія : Примітки посторінкові : 35 назв
УДК : 930
ББК : 63.211
Предметні рубрики: Історія, 10 ст.
История, 10 ст.
Географіч. рубрики: Київська Русь
Киевская Русь
Анотація: Доводиться безпідставність уявлень про підкорення київськими князями уличів чи древлян і відносини між представниками руської верхівки, які засновані на інформації Новгородського Першого літопису.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Вілкул Т. Л.
Назва : "Старьці" та "стареишини" в "Повісті временних літ" і давньослов'янському Восьмикнижжі
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2012. - № 5. - С. 165-176 (Шифр У3/2012/5)
Примітки : Примітки посторінкові : 57 назв
УДК : 930
ББК : 63.211
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Давня Русь
Древняя Русь
Київська Русь
Киевская Русь
Анотація: Досліджуються наявні в "Повісті временних літ" та давньослов'янському Восьмикнижжі такі соціальні терміни, як "старьці" та "стареишини". Традиційно вважається, що згадки про старійшин указують на певні додержавні реалії. Однак ми маємо у "ПВЛ " лише одну оповідь зі згадкою старійшин формативного періоду Русі - про данину полян хозарам, - тоді як решта свідчень походить уже від князівського "київського періоду", зокрема інтенсивно використовується в описі князювання Володимира Святославича. Крім того, і сюжет про хозарську данину, і літописні статті часів князя Володимира відзначено сильним впливом біблійних нарацій та деяких інших книжних джерел. Тим часом детальний розгляд усіх випадків уживання обраних термінів у слов'янському Восьми книжжі дає дуже заплутану картину, якою завдячуємо довгій історії передачі біблійної традиції. Утім, загальне враження складається таке, що старійшини та князі існували завжди, принаймні вони відомі вже з Книги Буття. Намагаючись описати давню історію Русі, літописець застосував біблійні взірці, що демонструють дуже складну, проте водночас статичну картину політичних і соціальних відносин.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Вінниченко О. О.
Назва : Князі і некнязі: про князівський титул Єловицьких
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2009. - № 5. - С. 47-65
Примітки : Бібліографія : С.61-65 : 100 назв. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
Предметні рубрики: Історія, 15 ст.
История, 16 ст.
Географіч. рубрики: Україна
Анотація: У статті розглянуто шляхи формування "князівської легенди" волинського шляхетського роду Єловицьких, яка набула поширення у XVIII-ХХ ст. Відтворення історії князівського роду Кропоток-Єловицьких у XV-XVI ст. дозволило однозначно заперечити твердження п ро їх спорідненість із панським родом Єловицьких, що слугувало основним аргументом на користь думки про князівське походження. Опубліковано документ першої половини XVII ст., в якому один із панів Єловицьких відкидає будь-який зв'язок із князями Кропо тками-Єловицькими.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Войтович Л. В.
Назва : Гольмгард: де правили руські князі Святослав Ігоревич, Володимир Святославич та Ярослав Володимирович?
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2015. - № 3. - С. 37-55 (Шифр У3/2015/4)
Примітки : Примітки посторінкові : 119 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)
ББК : 63.3(4Укр)5
Предметні рубрики: История
Історія
Географіч. рубрики: Гольмгард
Киевская Русь
Київська Русь
Новгород
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): археологические источники--археологічні джерела--варяги и русь--варяги і русь--давньоскандинавські джерела--древнескандинавские источники--источники по истории киевской руси--історія росії--київські князі--киевские князья--князья киевской руси--путь из варяг в греки--шлях із варяг в греки--славянско-скандинавские связи--слав'янсько-скандинавські зв'язки--давні міста--древние города
Анотація: У результаті археологічних досліджень було підтверджено, що до середини ХІ ст. в Новгороді Велилому не існувало дитинця та укріпленого окольного граду, а новгородські "кінці" були окремими неуфортифікованими селищами. За скандинавськими джерелами, пер ші новгоордські князі перебували в Гольмгарді. Де було місце: на Рюриковому Городищі, новгородському Славні, у Новгороді на Лузі чи деінде? У статті здійснюється спроба локалізації Гольмгарда за писемними, археологічними джерелами, аналіз часу та обставин його виникнення й занепаду.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Войтович Л. В. (доктор історичних наук; професор)
Назва : Тевтонський орден у політиці Галицько-Волинського князівства
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2010. - № 6. - С. 4-17
Примітки : Бібліографія : С.11-17 : 92 назви. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(477)"12/13"
ББК : 63.3(4Укр)3
Предметні рубрики: Історія, 12-13 стст.
История, 12-13 стст.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Галицко-Волынское княжество
Галицько-Волинське князівство
Львів
Львов
Анотація: У статті досліджується питання військово-політичного й торговельно-економічного союзу між Галицько-Волинським князівством і Тевтонським орденом протягом ХІІІ - ХІV ст. Проаналізувавши наявні джерела, автор доходить висновку, що такий альянс, зумовлени й тогочасною політичною кон'юнктурою, існував і був вигідний для обох сторон.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Волощук М. М.
Назва : Рец. на кн.: Фонт Марта, Шошголмі Ендре. Держава, влада, ідеологія. Наукові дослідження про особливості російської/руської історії. - Печ, 2007. - 256 с.
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2009. - № 4. - С. 229-231
Примітки : Бібліографія : С.231. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(470)"08/16"
ББК : 63.3(2)4
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Київська Русь
Киевская Русь
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Головко О. Б.
Назва : Останній похід князя Романа Мстиславича у джерелах та історичній думці
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2009. - № 4. - С. 28-48
Примітки : Бібліографія : С.42-47 : 110 назв. - В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 94(470)"08/16"
ББК : 63.3(2)4
Предметні рубрики: Історія, 1205 р.
История
Географіч. рубрики: Галицько-Волинське князівство
Анотація: Розглядаються джерела та аналізується література з історії останнього походу Романа Мстиславича у червні 1205 р. під польське місто Завихост. Автор висловлює сумнів щодо популярної в історіографії версії, нібито тоді галицько-волинський князь планував здійснити виправу до Саксонії, і вважає, що Роман Мстиславич вступив у конфлікт між польськими князями Владиславом Лясконогим (Тонконогим) та Лешком Бялим (Білим). У статті доводиться, що Роман Мстиславич міг загинути під час пошуку зручної переправи через Віслу, коли він та його невеличкий загін несподівано наразилися на польське військо. Наводиться аргумент щодо вірогідного місця поховання тіла галицько-волинського володаря на території князівської резиденції в родинній церкві св. Пантелеймона б іля Галича.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-37 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)