Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>K=дохідність акціонерного капіталу<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 339.9
Автор(и) : Циганов С. А. (доктор економічних наук; професор; професор кафедри міжнародних фінансів ), Заліско О. І.
Назва : Емпіричний аналіз структури капіталу сучасних транснаціональних корпорацій
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2016. - № 12. - С. 105-123: табл. (Шифр Ф4/2016/12)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
УДК : 339.9
ББК : 65.298
Предметні рубрики: Економіка
Міжнародне підприємництво. Зовнішньоекономічна діяльність підприємств, 2000-2014 рр.
Экономика
Международное предпринимательство. Внешнеэкономическая деятельность предприятия, 2000-2014 гг.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): структура капіталу тнк--фінансовий левередж тнк--транснаціональні корпорації--власний капітал--позиковий капітал--оптимальна структура капіталу--коефіцієнт заборгованості--висока значуща кореляція--зарубіжний досвід--економічне моделювання--дохідність активів--дохідність акціонерного капіталу--чистий прибуток корпорацій--ринкова вартість акцій--структура капитала тнк--финансовый левередж тнк--транснациональные корпорации--собственный капитал--заемный капитал--оптимальная структура капитала--коэффициент задолженности--высокая значимая корреляция--зарубежный опыт--экономическое моделирование--доходность активов--доходность акционерного капитала--чистая прибыль корпораций--рыночная стоимость акций--структура капитала тнк
Анотація: Розглянуто проблему впливу структури капіталу на фінансовий левередж сучасних ТНК. На основі емпіричного тесту на прикладі 73 найбільших ТНК світу з дев'яти галузей економіки згідно з даними за 2000—2014 pp. виявлено, що ТНК різних сфер мають неоднаковий рівень використання позикових коштів. Найвище середньогалузеве значення коефіцієнта заборгованості спостерігається в оптовій торгівлі, найнижче — в нафтовій промисловості. На базі кореляційного аналізу доведено, що ефект фінансового левереджу є найсильнішим та зустрічається найчастіше в межах впливу коефіцієнтів заборгованості та довготермінової заборгованості на дохідність активів і на чистий прибуток. Обґрунтовано, що за інших рівних умов для аналізу фінансового левереджу доцільно використовувати коефіцієнт заборгованості. Показано, що ефект фінансового левереджу є переважно оберненим. Це стосується впливу на дохідність акціонерного капіталу й активів, а також на чистий прибуток. Така закономірність характерна для всіх досліджуваних галузей. Встановлено, що структура капіталу аналізованих ТНК має оптимальний рівень, досягла його та впродовж періоду, який розглядається, перебувала в такому стані. Зазначене підтверджено, по-перше, статистично доведеним оберненим ефектом фінансового левереджу; по-друге, сталістю самого коефіцієнта заборгованості; по-третє, істотно більшою варіацією короткотермінових коефіцієнтів порівняно із загальним і довготерміновим; по-четверте, низькими величинами небагатьох позитивних кореляцій. Середньогалузеві варіації коефіцієнта заборгованості є незначними в абсолютному вимірі. Для семи із дев'яти досліджуваних галузей варіація коефіцієнта заборгованості є найнижчою серед розглянутих.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)