Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ловінська, Л. Г.@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-25 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Єфіменко Т. І. (член-кореспондент НАН України; доктор економічних наук; професор; заслужений економіст України; президент), Ловінська Л. Г.
Назва : Реформування бухгалтерського обліку в Україні в контексті співробітництва із організацією об'єднаних націй
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2016. - № 11. - С. 11-32: табл.; рис. (Шифр Ф4/2016/11)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
УДК : 657.0/.5
ББК : 65.052.2
Предметні рубрики: Економіка
Облік. Бухгалтерський облік
Экономика
Учет. Бухгалтерский учет
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): реформування бухгалтерського обліку --реформирование бухгалтерского учета--бухгалтерський облік--бухгалтерский учет--міжнародні стандарти--международные организации--державний сектор економіки--государственный сектор экономики--фінансова звітність--финансовая отчетность--глобалізаційні процеси--глобализационные процессы--міжнародні організації--международные организации--моніторинги--мониторинги
Анотація: Розглянуто особливості реформування бухгалтерського обліку в Україні в корпоративному та державному секторах у розрізі моніторингу запровадження, дотримання і забезпечення виконання вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та аудиту. Проаналізовано основні напрями реформування підготовки облікової інформації суб'єктами державного сектору: запровадження Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, підвищення кваліфікації укладачів фінансової звітності, здійснення нагляду за результативністю запровадження нововведень, основні ризики, пов'язані з наданням достовірної інформації та реформуванням процесу підготовки й подання звітності. Розглянуто основні передумови розвитку сфери фінансової звітності в контексті глобалізаційних процесів. Наголошено на важливості та особливостях розвитку корпоративного сектору в Україні. Визначено роль міжнародних організацій у проведенні реформ у сфері бухгалтерського обліку та звітності. Здійснено хронологічний огляд окремих аспектів співпраці України із Організацією Об'єднаних Націй (Конференцією з торгівлі та розвитку), зокрема, створення та вдосконалення керівництва у сфері здійснення моніторингу дотримання та забезпечення високоякісної корпоративної звітності). Обгрунтовано необхідність моніторингу запровадження та дотримання міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі, розроблення та закріплення основних його принципів на міжнародному рівні, а також відповідного методичного забезпечення для його проведення.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 338:502.3
Автор(и) : Єфименко Т. І. (доктор економічних наук; член-кореспондент НАН України; професор; заслужений економіст України; президент), Ловінська Л. Г., Олійник Я. В.
Назва : Запровадження в Україні звіту про платежі на користь держави
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2018. - № 2. - С. 26-47: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 338:502.3
ББК : 65.28
Предметні рубрики: Економіка
Економіка природокористування
Экономика
Экономика природопользования
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): адаптація законодавства україни до законодавства єс--імплементація законодавства--нефінансова звітність--фінансова звітність--звіт про платежі на користь держави--підприємства надрокористування --лісозаготовля--нормативно-правове регулювання--природоресурсний потенціал--добувна промисловість--видобуток корисних копалин--адаптация законодательства украины к законодательству ес--имплементация законодательства--нефинансовая отчетность--финансовая отчетность--отчет о платежах в пользу государства--предприятия недропользования--лесозаготовля--нормативно-правовое регулирование--природоресурсный потенциал--добывающая промышленность--добыча полезных ископаемых
Анотація: Висвітлено концептуальні положення, методичні підходи та організаційне забезпечення звітності про платежі на користь держави підприємств надрокористування й лісозаготівлі. Проекти форми звітності та методичних рекомендацій щодо її складання враховують особливості діяльності видобувних підприємств, положення національного законодавства й директивні вимоги ЄС. Звітність про платежі державі є нефінансовою, водночас вона складається за даними бухгалтерського обліку, містить вартісні та натуральні показники. Проект звіту передбачає розкриття інформації по підприємству загалом і по окремих проектах. Запровадження запропонованих проектів не пов'язане з додатковими витратами та повинне забезпечити підвищення безпеки, прозорості, підконтрольності й законності діяльності підприємств визначених галузей, сприяти залученню інвестицій.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ловінська Л. Г., Олійник Я. В., Кучерява, М, В.
Назва : Імплементація міжнародних рекомендацій щодо запровадження трирівневої моделі документації з трансфертного ціноутворення в Україні
Місце публікування : Фінанси України. - 2020. - № 9. - С. 95-109: табл. (Шифр Ф4/2020/9)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - DOI: https://doi.org/10.33763/finukr2020.09.095
УДК : 338.5
Предметні рубрики: Ціноутворення
Ценообразование
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): план дій beps--план действий beps--документація з трансфертного ціноутворення--документация по трансфертному ценообразованию--трирівнева модель документації--трехуровневая модель документации--майстер-файл--мастер-файл--локальний файл--локальный файл
Перейти к внешнему ресурсу: DOI
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 33:001
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук; професор; заступник директора )
Назва : Визначення вартості освітніх послуг
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2017. - № 2. - С. 12-26: табл.
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 33:001
ББК : 65.497
Предметні рубрики: Економіка
Экономика
Економіка культури, науки, освіти, 2011-2015 рр.
Экономика культуры, науки, образования, 2011-2015 гг.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): освітні послуги--вартість освітніх послуг--фінансування освіти--орієнтовна середня вартість--методика розрахунку --заклади освіти--видатки на освіту--зарубіжний досвід--нормативно-правове регулювання--образовательные услуги--стоимость образовательных услуг--финансирование образования--ориентировочная средняя стоимость--методика расчета--учебные заведения--видатки на освіту--зарубежный опыт--нормативно-правовое регулирование
Анотація: Доведено, що реформування фінансування освіти потребує комплексного підходу та має передбачати вдосконалення методології не лише розрахунку вартості освітніх послуг, а й бюджетування та обліку витрат на їх надання. У контексті цілей сталого розвитку, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у 2015 p., і концептуальних підходів до реформування освіти в Україні проведено критичний аналіз чинного нормативно-правового забезпечення обчислення орієнтовної середньої вартості підготовки одного фахівця, визначено його позитивні аспекти та наведено зауваження, яких слід дослухатися при його вдосконаленні. Підкреслено, що Методика розрахунку орієнтовної середньої вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта передбачає застосування економічно обґрунтованих норм і нормативів витрат, що повинне мати прогресивний вплив на обґрунтованість показників фінансування освіти та можливість використання вартості підготовки одного фахівця як базового показника в середньостроковому бюджетному плануванні; включає в розрахунок вартості вимог до підготовки фахівця певного рівня через витрати на оплату праці працівників, котрі забезпечують підготовку одного фахівця. Для вдосконалення зазначеної методики доцільно наблизити розрахунки орієнтовної середньої вартості до реальної інформаційної бази, а саме бухгалтерського обліку витрат за національними й міжнародними стандартами, та взяти до уваги особливості нормативно-правового поля діяльності бюджетних установ - бюджетного законодавства; уточнити термінологію, що використовується в розрахунку, натуральні й вартісні вимірники освітніх послуг; розробити галузеву класифікацію витрат, які належить включити до вартості послуг; уточнити підходи, щодо надання котрих встановлені державні стандарти освітніх послуг та пріоритети державного замовлення на них; обґрунтувати й визначити методи, що застосовуються в розрахунку.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.052.2
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук; професор; заступник директора з наукової роботи; Науково-дослідний фінансовий інститут; ДННУ "Академія фінансового управління")
Назва : Вплив євроінтеграційних процесів на розвиток бухгалтерського обліку та звітності в Україні
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2014. - № 9. - С. 21-30: рис.
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІВ ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 657.0/.5
ББК : 65.052.2
Предметні рубрики: Економіка
Бухгалтерський облік
Экономика
Бухгалтерский учет
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Анотація: Стратегія застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні, яка окреслила шляхи їх запровадження в нашій країні, на теперешній час переважно виконана. Перед державою та професійною спільнотою бухгалтерів і аудиторів постало завдання визначити напрями вдосконалення бухгалтерського обліку в Україні. Проведено аналіз новацій Директиви 2013/34/ЄС Європейського парламенту та Ради від 26.06.2013 у контексті розвитку ідеї інтегрованої звітності. Окрема увага приділена розгляду звітності про управління компанії, про платежі уряду та вирішенню питань запровадження цих звітів в Україні. На підставі проведеного дослідження зроблено висновок, що вдосконалення бухгалтерського обліку в націй країні має відбуватися відповідно до тенденцій його розвитку в глобалізованому світі та потреб управління національною економікою.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ловінська Л. Г.
Назва : Деякі аспекти звітності компаній про сталий розвиток
Місце публікування : Фінанси України. - 2020. - № 3. - С. 23-42: табл. (Шифр Ф4/2020/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
УДК : 657:[330:351]
Предметні рубрики: Бухгалтерський облік
Бухгалтерский учет
Економіка
Экономика
Державне адміністративне управління
Государственное административное управление
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): сталий розвиток--устойчивое развитие--нефінансова звітність--нефинансовая отчетность--звітність про сталий розвиток--отчетность об устойчивом развитии--стандартизації підходів--стандартизации подходов
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук; професор; заступник директора з наукової роботи), Калюга Є. В.
Назва : Застосування методу нарахування в контексті реформування бухгалтерського обліку державного сектору
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2012. - № 10. - С. 84-96: табл. (Шифр Ф4/2012/10)
Примітки : Библиогр. в сносках
УДК : 657.0/.5
ББК : 65.052.2
Предметні рубрики: Економіка
Облік. Бухгалтерський облік
Экономика
Учет. Бухгалтерский учет
Анотація: Розглянуто одне з ключевих питань реформування бухгалтерського обліку в бюджетній сфері-упровадження методу нарахування. Проведено аналіз теоретичних аспектів методів визначення фінансових результатів: касового та нарахування, узагальнено практику окремих держав щодо їх використання.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 657.0/.5
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук; професор; заступник директора)
Назва : Класифікація рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі за економічним змістом у контексті запровадження нового плану рахунків
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2016. - № 1. - С. 99-115: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 657.0/.5
ББК : 65.052.2
Предметні рубрики: Економіка
Бухгалтерський облік
Экономика
Бухгалтерский учет
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): бухгалтерський облік--план рахунків бухгалтерського обліку--бюджетні установи--державний бюджет--активи підприємств--капітал підприємств--доходи державного бюджету--витрати державного бюджету--класифікація рахунків за економічним змістом--бухгалтерский учет--план счетов бухгалтерского учета--бюджетные учреждения--государственный бюджет--активы предприятий--капитал предприятий--доходы государственного бюджета--расходы государственного бюджета--классификация счетов по экономическому содержанию
Анотація: Розглянуто чинники, які були визначальними при побудові Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі. Запропоновано нове трактування класифікації об"єктів бухгалтерського обліку в державному секторі, зокрема щодо з'ясування сутності процесів господарської діяльності. Підкреслено недосліджені теоретичні аспекти визначення об'єктів бухгалтерського обліку в державному секторі, наприклад капіталу бюджетної установи. Проаналізовано підходи до класифікації активів і зобов'язань, доходів та витрат відповідно до Бюджетного кодексу України, Керівництва із статистики державних фінансів Світового банку, міжнародних і національних стандартів бухгалтерського обліку. Проведено порівняння та розглянуто взаємозв'язок субрахунків бухгалтерського обліку й кодів бюджетної класифікації.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 342.35/Л 68
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук; професор; член Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України; заступник директора з наукової роботи)
Назва : Концептуальні підходи до визначення державної послуги в законодавстві України
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2017. - № 12. - С. 7-20: табл. (Шифр Ф55/2017/12)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
УДК : 342.35
ББК : 67.401.02
Предметні рубрики: Право
Державна і муніципальна служба
Государственная и муниципальная служба
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): нормативно-правове регулювання--тлумачення термінів--публічні послуги--державні послуги--місцеві бюджети--державний бюджет--нормативно-правовое регулирование--толкование терминов--публичные услуги--государственные услуги--местные бюджеты--государственный бюджет
Анотація: Зосереджено увагу на необхідності вдосконалення термінологічного апарату нормативно-правового забезпечення послуг, які надаються державою. Доведено, що поняття державної послуги в умовах створення в Україні сервісної держави має стати центральним у законодавстві, котре регулює діяльність органів виконавчої влади. Обгрунтовано потребу в запровадженні двох аспектів визначення поняття державної послуги. Перший аспекту Бюджетному кодексі України як законі, що регулює відносини, котрі виникають при плануванні та використанні фінансових ресурсів державного й місцевих бюджетів. Таке визначення повинне втілювати принципові положення щодо сутності державних послуг. Другий аспект - у галузевому законодавстві, яке конкретизуватиме визначення, наведене в Кодексі, з урахуванням специфіки галузі, щоб останнє стало основою для розроблення стандартів відповідних послуг, а також механізмів фінансування та алгоритмів розрахунку вартості.
Перейти к внешнему ресурсу: \\new\textlok\Фін_Укр_2017_12\1.pdf
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 336.0/.5
Автор(и) : Ловінська Л. Г. (доктор економічних наук)
Назва : Концептуальні підходи до визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток
Місце публікування : Фінанси України: науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал / Міністерство фінансів України. - К, 2013. - № 3. - С. 27-38: рис. (Шифр Ф4/2013/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
УДК : 336.0/.5
ББК : 65.261
Предметні рубрики: Економіка
Оподаткування
Экономика
Налогообложение
Географіч. рубрики: Україна
Анотація: Розкрито сутність системного зв'язку бухгалтерського й податкового прибутків в умовах визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток за правилами та на підставі данних бухгалтерського обліку. Обгрунтовано необхідність подальшого вдосконалення методологічних засад розділу 3 ПКУ "Податок на прибуток".
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)