Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.01в6
Автор(и) : Кремньов, Аркадій Олександрович (кандидат економічних наук; доцент кафедри економіки і фінансів VSB-технічного університету м.О страва; Польща), Тарасова, Тетяна Михалівна
Назва : Економічний аналіз інституту християнської церкви у суспільстві
Серія: Економічна теорія та історія економічної думки
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2016. - № 1. - С. 8-19: табл., граф.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовою.В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.01в6 + 60.56(0)в
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Общая экономическая теория
Загальна економічна теорія
Социология религии
Соціологія релігії
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): государство--держава--гражданские институты--громадські інститути--доминирующие религии--домінуючі релігії--конкуренция религий--конкуренція релігій--моноконфессиональность--моноконфесійність--монополия доминирующей религии--монополія домінуючої релігії--общественные институты--громадські інститути--поведенческие особенности--поведінкові особливості--поликонфессиональность--поліконфесійність--религиозная власть--релігійна влада--религиозные конфессии--релагійні конфесії--светская власть--світська влада--системные взаимоотношения--системні взаємовідносини--христанская церковь--християнська церква--экономический анализ--економічний аналіз--экономическое поведение--економічна поведінка
Анотація: Досліджено відносини між церквою та суспільством, релігійною та світською владами, що с важливою проблемою протягом всієї історії розвитку суспіільства, продемонстровано два основні підходи до релігійного життя. У першому випадку певна церква (конфесія) оголошує себе єдиною (домінуючою) у державі, і відтак ця релігія визнається за державну. У другому випадку держава дозволяє існування «багатоканальної» віри та кількох церков у суспільстві, не надаючи при цьому офіційної підтримки жодній з них. Застосування економічної теорії до аналізу проблем поведінки церкви як особливого інституту в сучасному суспільстві, а також до реалій церковного життя виявило дилему, яка постала перед церквами. Проаналізовано основні риси поведінки церкви в суспільстві та приклади економічного вибору інституту церкви в сучасному світі.
Утримувачі документа:
Днепропетровская ЦГБ : г.Днепропетровск

Дод.точки доступу:
Тарасова, Тетяна Михалівна (кандидат економічних наук; доцент кафедри економіки і фінансів Самарського державного університету зв'язку; м.Самара; Росія)