Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.012.2(58)г
Автор(и) : Ші Ту Хан (аспірант Коледжу економіки і торгівлі Гумантарного університету м.Чанша; Китай), Хак, Іхтішам уль
Назва : Причинно-наслідковий зв'язок між економічним зростанням, експортом та імпортом : на прикладі М'янми
Серія: Економіка та управління національним господарством
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2017. - № 1. - С. 102-108: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовою.В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 330.35
ББК : 65.012.2(58)г + 65.428(5М'Я)в-05
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Теория экономического воспроизводства
Теорія економічного відтворення
Внешняя торговля, 1980-2014 гг.
Зовнішня торгівля, 1980-2014 рр.
Географіч. рубрики: Бирма
Бірма
Мьянма
М'янма
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): внешнеэкономическая деятельность--зовнішньоекономічна діяльніьсть--вэд--зед--государственная экономическая политика--державна економічна політика--грейнджер-причинность--грейнджер-причинність--долгосрочные зависимости--ловгострокові залежнос ті--импортна политика--імпортная політика--индекс изменения ввп--індекс зміни ввп--макроэкономические стимуляторы--макроекономічні стимулятори--национальные экономики--національні економіки--причинно-следственные связи--причинно-наслідкові зв'язки--причинность по грейнджеру--причинність за грейнджером--протекционизм--протекціонізм--системные взаимосвязи--системні взаємозв'язки--сравнительная аналитика--порівняльна аналітика--стаистические данные--статистичні дані--торговая либерализация--торговельна лібералізація--экономический рост--економічне зростання--экспортная политика--експортна політика
Анотація: Досліджено довготермінову залежність між економічним зростанням, експортом та імпортом М’янми за період 1980–2014 років. Черговість інтегрування змінних визначено за допомогою критерію одиничних коренів. Результати аналізу вказують на те, що економічне зростання та експорт у довготерміновому періоді визначають за Грейнджером імпорт. При цьому не виявлено Грейнджер-причинності між економічним зростанням та експортом (в обидва боки) на довготривалу перспективу. У короткотривалій же перспективі експорт визначає ВВП, а ВВП та експорт разом визначають імпорт (за Грейнджером). Зроблено висновок, що експортозалежне зростання в М’янмі спостерігається лише на короткотривалі періоди. Тобто, в довготривалому періоді ані експорт, ані імпорт не мають суттєвого впливу на економічний розвиток цієї країни. Таким чином доведено, що М’янма не змогла зробити зовнішню торгівлю стимулятором свого економічного зростання.
Утримувачі документа:
ДЦГБ

Дод.точки доступу:
Хак, Іхтішам уль (аспіант Коледжу економіки і торгівлі Гуманітарного університету м.Чанша; Китай)